22 września 2017

W nowym roku szkolnym, w nowej Szkole Podstawowej nr 4 w Gliwicach…

4 września w Szkole Podstawowej nr 4, powstałej z przekształcenia Gimnazjum nr 7, naukę w dwóch klasach I i jednej klasie VII rozpoczęło 45 uczniów oraz – w oddziale przedszkolnym – dziewiętnaścioro sześciolatków. W Zespole Szkół nr 4 uczą się również uczniowie dotychczasowego Gimnazjum nr 7 oraz licealiści. Budynek obecnego ZSO 4, zgodnie ze swoim pierwotnym przeznaczeniem, miał służyć uczniom szkoły podstawowej. Pierwszy dzwonek w ówczesnej nowo otwartej Szkole Podstawowej nr 35 zabrzmiał 1 września 1989 r. Po reformie w 1999 r. w budynku uczyli się licealiści i gimnazjaliści, z czym długo nie mogli pogodzić się rodzice najmłodszych uczniów mieszkających w okolicy szkoły, którzy chcieli, aby w tym miejscu funkcjonowała również szkoła podstawowa.

W 2017 r., po 18 latach, znowu szkole pojawili się pierwszoklasiści oraz przedszkolaki. Do pracy w tej szkole powróciła również nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, która obecnie jest wychowawcą jednej z klas I. Klasy szkoły podstawowej są mało liczne: od 13 (klasy I) – do 19 uczniów (klasa VII).

Najmłodsi uczniowie mają do swojej dyspozycji odrębne segmenty. W czasie wakacji przygotowano dla nich bardzo estetyczne sale lekcyjne, świetlicę, sale zabaw, które wyposażono w nowe mebelki, pomoce dydaktyczne, zabawki dla przedszkolaków. W swoich klasach każde dziecko ma miejsce, w którym może zostawić przybory, pomoce, podręczniki. Oczywiście jest również wydzielona część rekreacyjna. Dzieci mają także możliwość zjedzenia w szkolnej stołówce smacznego obiadu, przygotowanego na miejscu, w bardzo nowoczesnej kuchni.

W najbliższym czasie na najmłodszych czeka dużo atrakcji przygotowanych przez nauczycieli, takich jak np.: Pasowanie na ucznia, Święto pieczonego ziemniaka, Urodziny Marchewki.

W ZSO 4 uczy się 527 uczniów. Wszystkie klasy uczą się na jednej zmianie.