16 października 2017

W nowym roku szkolnym w nowej Szkole Podstawowej nr 2 w Porąbce…

„POWRÓT  DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2” – 4 września 2017 roku rozbrzmiewa po raz pierwszy po wakacjach dzwonek, który wydaję się brzmieć jakoś inaczej – głośniej….? raźniej…..? weselej? Tak, w tym właśnie dniu próg byłego Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II raźnie przekraczają uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Porąbce. Wśród nich są, oprócz gimnazjalistów z klasy II i III, ci najmłodsi z klasy pierwszej i czwartej oraz nieco starsi z klasy siódmej. Wszyscy przepełnieni ciekawością, ponieważ dla jednych będzie to poznawanie nieznanych obszarów, a dla innych odkrywanie szkoły na nowo.

Czas wakacji pozwolił na przygotowanie budynku do przyjęcia nowych uczniów. Zostały wyremontowane sale, które swoją estetyką zachęcają do pracy i zabawy, a wychowankowie klasy pierwszej otrzymali do dyspozycji nie tylko kolorowe, przyjazne dla dziecka meble, ale również wysokiej jakości sprzęt multimedialny.

Nie tylko „pierwszacy” mogą się pochwalić nowoczesnym sprzętem multimedialnym, ponieważ szkoła posiada, między innymi, bogato wyposażone pracownie: komputerową, biologiczno-chemiczną, fizyczno – matematyczną a także humanistyczne.

Już wkrótce trafi do szkoły dodatkowy sprzęt multimedialny w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie TIK – „Aktywna tablica”.

Dla uczniów przygotowano również bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, które umożliwiałyby im rozwój bądź kształtowanie własnych zainteresowań. Należy tu wymienić, obok kół przedmiotowych i wolontariatu, przede wszystkim: warsztaty teatralne, warsztaty artystyczne, Szkolny Klub Sportowy, koło turystyczne. W placówce działa też koło „Liderów”, prowadzone przez szkolnego psychologa, które nakierowane jest na kształtowanie kompetencji komunikacyjnych oraz umiejętności działania w grupie.

Natomiast nad bezpieczeństwem uczniów, nie tylko klas młodszych, czuwają nauczyciele, współpracując z rodzicami i policją w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”.
Tak bogatą i atrakcyjną ofertę edukacyjną dla uczniów przygotowali nauczyciele uczestniczący w programie europejskim Erasmus plus. Swoją nową wiedzę i umiejętności z entuzjazmem zamienili w czyn.

Lidia Nowotarska
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2
Im. Jana Pawła II w Porąbce