16 lipca 2018

Uczniowie wypoczywają….

W województwie śląskim na koloniach, obozach, półkoloniach wypoczywa lub wkrótce będzie wypoczywać, ponad 70 tys. uczniów. A kolejne zgłoszenia wciąż wpływają… Wypoczywających w Poraju harcerzy odwiedziła Śląska Kurator Oświaty Urszula Bauer. Harcerze – jak na harcerzy przystało – są świetnie zorganizowani. Mają nawet – opracowaną na każdą porę dnia – instrukcję „pogoda na dziś – jak się ubrać”. Organizatorzy zapewnili uczestnikom obozu wiele atrakcyjnych zajęć, tak więc na nudę nie ma czasu.


Uczniowie z naszego województwa wyjeżdżają również w inne, ciekawe miejsca w naszym kraju. Zachwyceni koloniami byli powracający z Czarnej Góry uczestnicy kolonii organizowanych przez Stowarzyszenie Maximus z Myszkowa, których po powrocie przywitała Śląska Kurator Oświaty Urszula Bauer. Widać było, że dzieci nie mogą się ze sobą rozstać. Na gorąco dzieliły się wrażeniami z czekającymi na nich Rodzicami, opowiadały o kolonijnych imprezach, chętnie pozowały do zdjęć, prezentując regionalne pamiątki. W tym samym dniu kolejna grupa kolonistów z Myszkowa wyjechała na wypoczynek organizowany przez Stowarzyszenie Maximus. W piątek odwiedził ich Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka wraz ze Śląską Kurator Oświaty Urszulą Bauer. Organizator kolonii zapewnił dzieciom mnóstwo atrakcji, a koloniści z entuzjazmem dzielili się wrażeniami z gośćmi.

Wakacyjne wyjazdy z różnych miejscowości odbywają się codziennie. Nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży czuwają opiekunowie, a wizytatorzy Kuratorium Oświaty we współpracy ze Strażą Pożarną, Policją, Sanepidem sprawdzają, czy zapewniono kolonistom właściwe warunki.

Wszystkim dzieciom, młodzieży, życzymy wspaniałego, bezpiecznego wypoczynku i niezapomnianych wrażeń.