17 lutego 2021

Danuta Boba uhonorowana Medalem Komisji Edukacji Narodowej

Śląska Kurator Oświaty Urszula Bauer w imieniu Ministra Edukacji i Nauki odznaczyła w poniedziałek Panią  Danutę Bobę z Bielska – Białej Medalem Komisji Edukacji Narodowej za wyjątkową, wyróżniającą działalność pedagogiczną w trudnych wojennych i powojennych latach, zgodnie z najważniejszymi dla nich wartościami.

Pani Danuta Boba 27 stycznia br. obchodziła niezwykły jubileusz: setną rocznicę urodzin. Gratulacje, słowa podziękowań i wielkiego uznania dla osiągnięć i sukcesów Pani Danuty skierowali do Szanownej Jubilatki Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Śląska Kurator Oświaty Urszula Bauer.

– Pani  życie to materiał na naprawdę pasjonujący film. W latach 50. XX w. wraz z mężem Bartłomiejem stoczyła Pani heroiczną walkę o chrześcijańską edukację własnych dzieci: Bogumiły, Bogusława, Bogdana, Bolesławy i Bożeny. Heroiczną i zwycięską walkę,  zgodnie z najważniejszymi dla nich wartościami chrześcijańskimi.  – mówiła Śląska Kurator Oświaty.

Szanownej Jubilatce składamy najserdeczniejsze życzenia urodzinowe. Gratulujemy uhonorowania Medalem Komisji Edukacji Narodowej i życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności.