13 listopada 2019

Akcja „Szkoła do hymnu” w województwie śląskim

2254 szkoły, 461 227 uczniów oraz 42 138 nauczycieli z województwa śląskiego wzięło udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Inicjatorem akcji był Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży, którzy zaprosili społeczności szkolne do odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to było kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.


Śląska Kurator Oświaty Urszula Bauer zaśpiewała hymn narodowy wspólnie z uczniami i nauczycielami Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Mykanowie.

Członek Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej – przedstawicielka województwa śląskiego – Marcelina Kozubek przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu” w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej.

Śląska Kurator Oświaty dziękuje wszystkim, którzy podjęli się realizacji uroczystości wspólnego odśpiewania hymnu narodowego w szkołach na terenie województwa śląskiego

Relacje ze wspólnego śpiewania hymnu narodowego można zobaczyć na profilach szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w mediach społecznościowych z hasztagiem #SzkołaDoHymnu oraz na stronach internetowych.