26 sierpnia 2019

Program edukacyjny „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo” 2019/2020

Program edukacyjny „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo” 2019/2020

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w roku szkolnym 2019/2020 w programie edukacyjnym Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo, adresowanym do uczniów liceów i techników, w ramach którego uczniowie zakładają w szkole realnie działającą firmę.

Celem programu jest przygotowanie uczniów do funkcjonowania na rynku pracy, w tym prowadzenia w przyszłości własnej działalności gospodarczej.

Realizacja programu nie nakłada na szkołę i ucznia żadnych obciążeń finansowych, komplet materiałów i dostęp do platformy internetowej Fundacja przekazuje nauczycielom i uczniom w pełni nieodpłatnie.

We wrześniu uruchomione będą nieodpłatne szkolenia e-learningowe dla nauczycieli, którzy po raz pierwszy podejmują się roli opiekuna miniprzedsiębiorstwa.

Wszystkim nauczycielom realizującym program Fundacja zapewnia wsparcie merytoryczne i metodyczne przez cały okres realizacji programu.

W ramach programu zachęcamy uczniów i nauczycieli do udziału w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK, którego zwycięzca reprezentuje Polskę w konkursie europejskim Company of the Year Competition.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zachęca  także do odwiedzenia platformy internetowej programu: www.miniprzedsiebiorstwo.junior.org.pl

Szczegółowe informacje o programie Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo w załączonych plikach do pobrania:

Informacja o programie
Młodzieżowe mini przedsiębiorstwo w liceum
Młodzieżowe mini przedsiębiorstwo w technikum