13 lutego 2019

XIV Międzynarodowy Konkurs Kartograficzny im. Barbary Petchenik

Międzynarodowa Asocjacja Kartograficzna, Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Instytut Geodezji i Kartografii oraz Zakład Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego, zapraszają uczniów klas V–VIII szkoły podstawowej do udziału w kolejnym konkursie na pracę o charakterze kartograficznym poruszającą tematykę:

Kochamy mapy” („WE LOVE MAPS”)

Celem konkursu jest zaprezentowanie przez ucznia w zrozumiały sposób swojego wyobrażenia tego tematu oraz umiejętności jego przedstawienia w ciekawej formie graficznej. Temat ten może być przedstawiony dla takich obszarów, jak jeden lub kilka kontynentów, półkula, cały świat.

Format pracy:   A3 (29,7 cm × 42 cm), dopuszczalna wypukłość 5 mm

Materiał:   papier rysunkowy, karton, płótno naklejone na karton i inne

Techniki wykonania:   farby (dobrze kryjące), kredki, collage, wyszywanie, wyklejanie i inne. Prac nie wolno laminować. Prosimy nie stosować rozwiązań, które nie dają gwarancji trwałości i możliwości przesyłania w kraju i zagranicę.

 

Szczegółowych informacji na temat konkursu można zasięgnąć na stronie internetowej: https://www.kartografia.org oraz pod numerem telefonu 22/ 55 21 510, e-mail: bogorzel@uw.edu.pl – Zakład Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego.