17 września 2020

Konkursy w ramach ogólnopolskiego projektu „Kampania Kolejowe ABC”

Urząd Transportu Kolejowego wznowił organizację konkursów dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI w ramach aplikacji „Kolejowe ABC”.


Jest to gra na urządzenia mobilne, która w interaktywny sposób bawi i uczy zasad bezpieczeństwa. Można ją pobrać bezpłatnie ze sklepu App Store lub Google Play. Klasy, które zwyciężą w rozgrywkach, wezmą udział w pięciodniowych zielonych szkołach oraz zajęciach edukacyjnych.
We wrześniu i październiku 2020 r. odbędą się dwa konkursy:
• w terminie 14 – 23 września 2020 r. konkurs „Kolejowe ABC – Bezpieczna wyprawa po nagrody”, zwycięzcy wyjadą na zieloną szkołę organizowaną nad morzem w miejscowości Sztutowo,
• w terminie 25 września – 4 października 2020 r. konkurs „Kolejowe ABC – Twoja kolej na podróż”, zwycięzcy wyjadą na zieloną szkołę do Augustowa.

Konkursy polegają na zebraniu jak największej liczby punktów dla swojej klasy w aplikacji mobilnej „Kolejowe ABC”. Uczestnictwo w konkursach jest bezpłatne.
Więcej informacji na temat konkursów i aktualnych działań w ramach „Kampanii Kolejowe ABC” można znaleźć na stronie www.kolejoweabc.pl