8 lipca 2019

Konkurs kulinarny WorldSkills Poland

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – instytucja koordynująca przygotowania Polski do udziału w międzynarodowych konkursach umiejętności zawodowych WorldSkills i EuroSkills zaprasza do udziału w konkursie kulinarnym WorldSkills Poland, którego jedną z nagród jest niepowtarzalna możliwość reprezentacji Polski podczas EuroSkills 2020 w Graz w konkurencji GOTOWANIE.


EuroSkills to organizowany co dwa lata bardzo prestiżowy, cieszący się dużym zainteresowaniem wśród instytucji edukacyjnych i rynku pracy, konkurs umiejętności zawodowych, w którym uczestniczą młodzi Europejczycy w wieku 18-25 lat w kilkudziesięciu konkurencjach. Konkurs stwarza uczestnikom możliwość podniesienia swoich kompetencji zawodowych oraz konkurowania z najlepszymi zawodnikami z danej branży na najwyższym, międzynarodowym poziomie. Rywalizacja odbywa się na oczach ponad 100 tysięcy widzów zaproszonych niemalże ze wszystkich krajów Europy, a w promocję wydarzenia zaangażowane są prestiżowe stacje telewizyjne np. takie jak BBC. To również doskonała okazja do współpracy z przyszłymi pracodawcami oraz poznania środowiska biznesowego i naukowego.

Obok konkursów umiejętności zawodowych organizatorzy proponują drużynom udział w różnorodnych wydarzeniach towarzyszących: prezentacjach, pokazach, wystawach, konferencjach i seminariach branżowych. Wydarzenia te stanowią doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, promocji osiągnięć, a także nawiązywania kontaktów i budowaniu partnerstw edukacyjno-rynkowych.

Konkurs kulinarny WorldSkills Poland odbędzie się 30 września w Poznaniu. Kierowany jest do młodych, ambitnych ludzi z pasją, które mają talent do gotowania, znających język angielski w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację, które chciałyby reprezentować nasz kraj i rywalizować o medal z najlepszymi zawodnikami z całej Europy w konkurencji GOTOWANIE.

Polska po raz pierwszy wzięła udział w EuroSkills 2018 w Budapeszcie. Pod poniższym linkiem mogą Państwo obejrzeć krótki film z tego wydarzenia www.youtube.com

Zgłoszenia do konkursu do 2 sierpnia 2019 roku.

Załączniki:
Regulamin konkursu wraz z jego załącznikami:
załącznik 1 Formularz zgłoszenia
załącznik 2 Przebieg konkursu
załącznik 3 Arkusz ocen


Informacja o konkursie dostępna jest także na stronie internetowej: www.frse.org.pl