12 grudnia 2019

Jubileuszowy V Wojewódzki Konkurs Multimedialny „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”

Pani Jadwiga Wiśniewska Poseł do Parlamentu Europejskiego zaprasza uczniów ostatnich klas szkół podstawowych (7, 8) oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w Jubileuszowym V Wojewódzkim Konkursie Multimedialnym „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”. Celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej oraz upamiętnienie Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.


Prace konkursowe należy nadsyłać do 12 lutego 2020 r. na adres: Biuro Poselskie Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej, Al. NMP 24/11, 42-200 Częstochowa, tel./fax (34) 313 31 40.

Laureaci trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach (ostatnie klasy szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych), zostaną nagrodzeni wyjazdami studyjnymi do Parlamentu Europejskiego w Brukseli na zaproszenie Pani Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej, a finaliści otrzymają nagrody rzeczowe. W związku z tym, że jest to jubileuszowa edycja Konkursu, zaproszenie do Brukseli otrzymają także nauczyciele, opiekunowie prac laureatów.

Zwieńczeniem Konkursu będzie gala finałowa połączona uroczystymi obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej organizatora: www.jadwigawisniewska.pl w zakładce „Konkurs Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”.