29 stycznia 2019

Podsumowanie X edycji Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym „PROFORMA” w roku szkolnym 2018/2019.

X edycja Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym „PROFORMA” odbyła się na scenie Teatru Pałacu Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach 28 stycznia 2019 r. W konkursie udział wzięło 160 uczniów z 20 szkół podstawowych z województwa śląskiego.

„PROFORMA” to konkurs wojewody śląskiego i śląskiego kuratora oświaty realizowany w ramach programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka. W tegorocznej, dziesiątej edycji konkursu prezentowano formy teatralne oparte na budowaniu optymizmu i wiary w możliwość funkcjonowania społecznego bez agresji, przemocy oraz bez e-uzależnień. Przedstawienia przygotowane przez młodych aktorów oraz ich nauczycieli skłaniały do refleksji, wyzwoliły emocje, ale przede wszystkim pozwoliły innym uczniom wczuć się w problemy poruszane w czasie krótkiego spektaklu.

Jury konkursowe wyłoniło laureatów I, II, III miejsca oraz przyznało po dwa wyróżnienia grupowe i indywidualne. Natomiast wszyscy uczestnicy konkursu głosowali przyznając dwie nagrody publiczności, które przypadły grupom teatralnym z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Dąbrowie Górniczej i Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Czerwionce-Leszczynach przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lyskach.

 

Załączniki:

Wyniki