8 czerwca 2018

„BAJKOTERAPIA W POLSCE…I NIE TYLKO”

Stowarzyszenie UNICORN zaprasza do akcji społecznej „BAJKOTERAPIA W POLSCE…I NIE TYLKO” pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego (PTPO) oraz magazynu DZIECKO, która rusza w tym tygodniu.

Akcja społeczna „BAJKOTERAPIA W POLSCE…I NIE TYLKO” ma za zadanie promować bajkoterapię jako skuteczne narzędzie pracy z dziećmi, w szczególności dziećmi chorymi. Jakość życia małych Pacjentów, to bardzo istotny temat współczesnej psychoonkologii i nie tylko. Umiejętność radzenia sobie z trudnymi emocjami, bólem, a nawet śmiercią, jest tematem niezwykle ważnym w kontekście kondycji psychicznej. Emocje, mają niezaprzeczalny wpływ na nasze zdrowie, to zaś skłoniło nas, ekspertów z niemal 20-letnim doświadczeniem wsparcia Pacjentów i ich bliskich w chorobie, do podjęcia próby promocji tak pięknej i bardzo przystępnej formy, jaką jest bajka.


Akcja społeczna BAJKOTERAPIA W POLSCE…I NIE TYLKO, urosła do rangi wydarzenia międzynarodowego!

Pierwszy etap akcji zakładał zebranie możliwie największej liczby tłumaczeń bajki o małym jednorożcu – na ten moment mamy ich 10- przygotowanych przez wolontariuszy z całego świata.

Drugi etap akcji:

Zaproszenie do współpracy organizacji pozarządowych o profilu onkologicznym na całym świecie, zaproszenie mediów, szkół, przedszkoli, szpitali, rodziców, celebrytów, blogerów, księgarnie… do wspólnego czytania, słuchania(polskie nagranie- czyta Jerzy Stuhr)) lub oglądania(polskie nagranie na youtoob’a- czyta Jerzy Stuhr) Bajki o Małym Jednorożcu w dniach 7-10 czerwca (każdy Partner otrzyma logo partnera akcji, do wrzucenia na swój profil.

Trzeci etap akcji:

7-10 czerwca czytanie bajki na całym świecie i wrzucanie zdjęć, nagrań, zgłoszeń do akcji na jej profilu FB.

Czwarty etap akcji:

Przeprowadzenie 2 rankingów najlepszych bajek terapeutycznych na świecie i w Polsce i nagrodzenie ich autorów statuetkami Stowarzyszenia UNICORN (zgłoszenie bajki może przysłać każdy, 3 najbardziej popularne, zostaną nagrodzone)

Piąty etap akcji;

Konferencja ogólnopolska pt. BAJKOTERAPIA JAKO SKUTECZNA METODA PRACY Z DZIEĆMI – podsumowanie i zakończenie projektu 2018

Jeśli zechcą Państwo włączyć się w jakikolwiek sposób do naszej akcji, będzie nam bardzo miło!

Deklaracja przeczytania Bajki dzieciom na profilu FB wydarzenia jest równoznaczna z przystąpieniem do akcji!

Później tylko czekamy na zdjęcia, nagrania, komentarze na profilu FB wydarzenia! Tak niewiele może zmienić tak dużo!

Katarzyna Gutowska-Maślanka
Pełnomocnik Zarządu Stowarzyszenia UNICORN


Logo akcji