19 września 2019

XLVI Olimpiada Historyczna dla szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

Informujemy o zbliżającym się pierwszym etapie !

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w eliminacjach Olimpiady Historycznej.

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji organizowane przez Polskie Towarzystwo Historyczne – Komitet Główny Olimpiady Historycznej przy finansowym wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

Trzystopniowe eliminacje olimpijskie to nie tylko droga do sukcesu zwieńczonego cennymi nagrodami i przepustką do wymarzonych studiów, ale przede wszystkim okazja do sprawdzenia swojej wiedzy, poznania, a nawet zaprzyjaźnienia się z innymi miłośnikami Klio.

Etap okręgowy i centralny to dla uczestników rywalizacji także najlepsza sposobność do spotkania i dyskusji ze znanymi polskimi historykami, członkami Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej, z których wielu to laureaci poprzednich edycji Olimpiady.

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące przebiegu Olimpiady Historycznej dostępne są na stronie  www.liceum.olimpiadahistoryczna.pl