14 stycznia 2019

X Wojewódzki Konkurs Historyczno – Literacki „Prawda i kłamstwo o Katyniu”

Europoseł Jadwiga Wiśniewska zaprasza uczniów ostatnich klas szkół podstawowych (klas 7, 8) i oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Jubileuszowej, X edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno – Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu”.


Prace konkursowe należy nadsyłać do 28 lutego 2019 r. na adres: Biuro Poselskie Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej, Al. NMP 24/11, 42-200 Częstochowa, tel./fax (34) 313 31 40.

Laureaci trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach (ostatnie klasy szkoły podstawowej – klasy 7, 8 i oddziały gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne), zostaną nagrodzeni wyjazdami studyjnymi do Parlamentu Europejskiego w Brukseli na zaproszenie Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej, a finaliści otrzymają nagrody rzeczowe. Konkurs jest również szansą na debiut literacki, ponieważ najlepsze prace zostaną wydane w okolicznościowej publikacji. Rozstrzygnięcie Konkursu i uroczysta gala wręczenia nagród planowana jest na marzec 2019 r.

W związku z tym, że jest to Jubileuszowa, X edycja Konkursu, zaproszenie na wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli otrzymają także nauczyciele – opiekunowie zwycięskich prac w obu kategoriach.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej organizatora: jadwigawisniewska.pl w zakładce Konkursy – „Prawda i kłamstwo
o Katyniu” oraz na stronie internetowej Śląskiego Kuratorium Oświaty.


Regulamin konkursu
Załącznik do regulaminu