21 września 2020

Webinarium eTwinning – Realizacja projektu eTwinning na przedmiotach zawodowych

Krajowe Biuro Programu eTwinning zaprasza na bezpłatne webinarium KSZTAŁCENIE ZAWODOWE – Realizacja projektu eTwinning na przedmiotach zawodowych.

W trakcie webinarium poruszymy poniższą tematykę:

 • dlaczego warto i w jaki sposób należy kreować projekty w szkołach zawodowych i technicznych;
 • jakie korzyści dla uczniów i nauczycieli płyną z realizacji działań projektowych;
 • skąd brać odpowiednie pomysły, jak znaleźć partnera zagranicznego, korzystnie zaprezentować wyniki, jakich błędów unikać oraz wiele innych praktycznych wskazówek.

Spotkanie poprowadzą zwycięzcy ogólnopolskiego konkursu eTwinning 2019 w kategorii „Przedsiębiorczość z eTwinning” – projekt „Shipping of goods beyond the EU borders”:

 • Ludmiła Mieńszykowa-Dessus – pracuje w Zespole Szkół nr 10 im. Stanisława Staszica w Warszawie od 2017 roku jako nauczycielka przedmiotów spedycyjnych. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w branży TSL w firmie spedycyjno-transportowej (ścieżka kariery od spedytora do kierownika). Interesuje się współpracą międzynarodową między szkołami i promuje nauczanie przez doświadczenie praktyczne. Absolwentka studiów doktoranckich na UE w Poznaniu (Wydział Transportu), magisterskich na UWM w Olsztynie (Wydział Matematyki i Informatyki), studiów podyplomowe na SGH w Warszawie – Zarządzanie Łańcuchami Dostaw i Logistyka.
  Jej pasją jest nauczanie, a motto to: „W życiu nie ma błędów, są tylko lekcje. Nie istnieje coś takiego jak złe doświadczenie, jest tylko okazja, żeby się rozwijać, uczyć i czynić postępy na drodze samodoskonalenia” (Robin Sharma).
  Prywatnie jest mamą trójki dzieci, która lubi aktywnie spędzać czas z rodziną i znajomymi.
 • Krzysztof Wszelaki – nauczyciel z ponad 20-letnim stażem. Uczył historii, wos, informatyki, przedmiotów zawodowych informatycznych, także w szkołach z wykładowym językiem angielskim. Pracował w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum i technikum, aktualnie w Zespole Szkół nr 10 im. Stanisława Staszica w Warszawie.  W jednej ze szkół został zwycięzcą konkursu na najbardziej lubianego nauczyciela. Współautor książek, autor artykułów. W eTwinning od 2 lat.

 

TERMIN: 28.09.2020 r. godz. 18:00
CZAS TRWANIA: 60 minut
MIEJSCE:  eTwinning Live  

Aby wziąć w nim udział wystarczy:

 1. Zalogować się już teraz na eTwinning LIVE i przejść do sekcji
 2. Przy pomocy wyszukiwarki odnaleźć nadchodzące wydarzenie (wystarczy wpisać jego nazwę KSZTAŁCENIE ZAWODOWE – Realizacja projektu eTwinning na przedmiotach zawodowychotworzyć klikając w jego tytuł.
 3. Kliknąć DOŁĄCZ DO TEGO WYDARZENIA.
 4. W dniu Webinarium, (09.2020), wejść do pokoju wideokonferencji. Pokój zostanie uruchomiony na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

Liczba miejsc ograniczona (100).

Nagranie zostanie udostępnione tydzień po webinarium na kanale YouTube – eTwinning Polska.