12 czerwca 2020

Webinarium – Doświadczenia wokół globalnego ocieplenia

Krajowe Biuro Programu eTwinning zaprasza na bezpłatne webinarium STEAM i zmiany klimatu – Doświadczenia wokół globalnego ocieplenia.


Globalne ocieplenie jest faktem, a edukacja na ten temat powinna w szczególny sposób być widoczna na przedmiocie integrującym wiedzę przyrodniczą, jakim jest geografia. W czasie wystąpienia zaprezentowane zostaną przykładowe materiały, które wprowadzają problematykę globalnego ocieplenia, z uwzględnieniem metod aktywizujących takich jak escape-box czy prowadzenie doświadczeń metodą IBSE (nauczania przez naukowe dociekanie) opracowane m.in. w ramach projektu Amgen Teach z Centrum Chemii w Małej Skali.

Spotkanie poprowadzą:

  • Piotr Śwital – nauczyciel biologii i chemii w Szkole Podstawowej nr 56 w Szczecinie. Ekspert metody IBSE, którą stosuje w codziennej pracy podczas kółka chemicznego oraz obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Organizator licznych akcji szkolnych o zasięgu lokalnym, jak np. „Świętuj z nami Ziemio”, „Dzień Dawcy Szpiku”. Nie wyobraża sobie, aby tematy o roślinach, ptakach i owadach prowadzone były w czterech ścianach, albo żeby uczniowie nie obcowali z nauką na uczelni wyższej lub ośrodkach naukowych. Prywatnie uwielbia wędrówki górskie oraz czytanie kryminałów i horrorów.
  • Jakub Sypniewski – nauczyciel geografii i przyrody w Szkole Podstawowej nr 83 „Łejery” im. Emilii Waśniowskiej w Poznaniu. Ekspert metody IBSE, którą wdraża na zajęciach geografii i przyrody ze swoimi uczniami. Doradca metodyczny nauczycieli geografii szkół podstawowych Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz doktorant Laboratorium Dydaktyki Geografii i Badań Edukacyjnych WNGiG UAM w Poznaniu. Autor obudowę metodyczną do nauczania geografii do klasy 7 wydawnictwa MAC. Prywatnie? Na nic nie ma czasu.
  • Tomasz Ordza – nauczyciel biologii i chemii oraz wychowawca kl. 8 w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Nowaka w Dąbrówce, w której pełni także funkcję zastępcy dyrektora. Współorganizator licznych projektów eTwinning, a także synergii projektu eTwinning i Erasmus+. Ambasador i trener warsztatów komputerowych eTwinning w województwie wielkopolskim. Pomysłodawca interdyscyplinarnego konkursu “Science – lubię to!“, a także inicjator licznych warsztatów terenowych oraz spotkań uczniów z naukowcami. Współprowadzący moduł “Interdyscyplinarne projekty badawcze w szkole” dla studentów Wydziału Biologii UAM w Poznaniu. Współpracuje z czasopismem “Biologia w Szkole”, do którego pisze artykuły na temat praktyki szkolnej oraz STEAM-owych projektów. Należy do grupy Superbelfrzy RP. Uwielbia las, góry, jazdę na rowerze, twórczość Szymborskiej i podróże.

Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube – eTwinning Polska

TERMIN: 15.06.2020 r. godz. 18:00
CZAS TRWANIA: 60 minut
MIEJSCE: Platforma ClickMeeting

Aby wziąć udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie: etwinning.pl