2 października 2019

Tygodnie eTwinning 2019 – Demokratyczne uczestnictwo

Tygodnie eTwinning 2019 – Demokratyczne uczestnictwo

 

Tegoroczna kampania koncentruje się wokół tematyki demokratycznego uczestnictwa. Od 30 września do 27 października 2019 r. eTwinning zaplanował szereg atrakcji, które pozwolą poznać lepiej temat przewodni, zaplanować własne działania i przybliżą go również uczniom.

Aby zgromadzić wszystkie działania i materiały w jednym miejscu powstała specjalna strona kampanii, którą można odwiedzić bezpośrednio z indywidualnego konta na eTwinning LIVE. Znajdują się tu organizowane wydarzenia i zasoby, które pomogą założyć własny projekt o tematyce związanej z demokratycznym uczestnictwem.

Szczególnej uwadze polecamy:

Sobota, 12 października, od godz. 10:00 czasu środkowoeuropejskiego letniego (CEST)

 

Jeśli podczas kampanii stworzycie Państwo nowy pomysł na projekt na temat uczestnictwa demokratycznego zarejestrujcie go koniecznie przed 27 października. Nie zapomnijcie zaznaczyć na końcu formularza, że projekt powstał w ramach Tygodni eTwinning!

 

Ponadto Krajowe Biuro eTwinning stworzyło specjalną grupę dedykowaną kampanii Tygodnie eTwinning 2019, gdzie można:

  • Kontaktować się z innymi nauczycielami na forum szukania partnerów;
  • Znaleźć pomocne materiały edukacyjne;
  • Znaleźć nagrania seminariów online.

Wybrano też materiały, które mogą posłużyć inspiracją do przyszłych projektów:

 

Do Państwa dyspozycji są także gotowe zestawy projektowe na temat uczestnictwa demokratycznego:

 

Dodatkowo, dla polskich eTwinnerów, odbędą się dwie loterie z nagrodami:

  • Aktywacja konta – Jeśli nie korzystałeś przez dłuższy czas ze swojego konta (1 rok) i uaktywnisz się podczas Tygodni eTwinning (30.09-27.10.2019) weźmiesz udział w losowaniu nagród!
  • Nowy projekt – Każdy nowy projekt zarejestrowany podczas kampanii Tygodnie eTwinning (30.09-27.10.2019) także bierze udział w loterii z nagrodami!

 

Pamiętajcie Państwo o hashtagu #eTw4Democracy, dzięki któremu będzie można  śledzić kampanię w mediach społecznościowych. Dodajcie go zawsze do swoich postów, tweetów ilekroć publikujecie materiały związane z kampanią i tematem demokratycznego uczestnictwa.