27 września 2019

TEATR INTERAKTYWNY – symulacja rozprawy karnej ”STALKING WŚRÓD NIELETNICH” – darmowy spektakl dla młodzieży.

21 października 2019 roku o godz. 11.00 w teatrze Pałacu Młodzieży w Katowicach rozpocznie się spektakl teatru edukacji dedykowany młodzieży w wieku 13-18 lat.

Spektakl ma charakter interaktywny i powstał dzięki współpracy trzech śląskich organizacji: Stowarzyszenia Mediatorów „Consensus”, Fundacji NoDrama oraz ImproSilesia. Symulację poprowadzi autor scenariusza Sędzia Sądu Rejonowego w Łobzie Arkadiusz Krupa. Przedstawienie porusza problematykę funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości związanej z czynami zabronionymi najczęściej popełnianymi w grupie docelowej, tj. mową nienawiści, hejtem i przestępczością internetową jako jednym z nośników niepożądanych treści. Równocześnie symulacja ukazać ma – poprzez swoją konstrukcję – zjawisko możliwości manipulowania treściami w Internecie, wpływ hejtu na ofiarę i sprawcę oraz konsekwencję fałszywego oskarżenia przed sądem. W spektaklu wykorzystuje się elementy dramy edukacyjnej, gdzie człowiek wchodzi w rolę i stawia na naukę przez doświadczenie.

UDZIAŁ W SPEKTAKLU JEST BEZPŁATNY.

W celu zgłoszenia uczestnictwa grupy należy pobrać deklarację uczestnictwa w zajęciach okazjonalnych, następnie wypełnić ją zgodnie z instrukcją i odesłać na adres:    a.stachura@consensus24.pl

 

Załączniki:

deklaracja

do pobrania PLAKAT