28 czerwca 2019

„SpeedDating” – giełda partnerstw polsko-niemieckiej wymiany młodzieży

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) serdecznie zaprasza do udziału w giełdzie partnerstw dla organizatorów polsko-niemieckiej wymiany młodzieży „SpeedDating”, która odbędzie się od 17 do 20 listopada 2019 roku w Poczdamie. Giełda organizowana jest we współpracy z Niemiecką Radą Organizacji Młodzieżowych (Deutscher Bundesjugendring, DBJR).


Grupa docelowa

Pracujesz z młodzieżą i chcesz nawiązać międzynarodowe kontakty? Jesteś otwarty na inne kultury i poszukujesz nowych inspiracji? Interesują Cię Niemcy jako kraj i ludzie? Weź udział w giełdzie partnerstw polsko-niemieckiej wymiany młodzieży „SpeedDating” i poznaj organizację partnerską, która pasuje do profilu Twojej organizacji!

„SpeedDating” skierowana jest do organizacji, które chcą nawiązać partnerstwa w pozaszkolnej polsko-niemieckiej wymianie młodzieży oraz do tych, które już organizują wymiany i szukają nowych partnerów.

Tematyka giełdy

Udział w giełdzie daje możliwość:

  • poznania nowych organizacji partnerskich z Niemiec,
  • wspólnego planowania nowych projektów wymiany młodzieżowej,
  • zapoznania się z metodyką wymiany międzynarodowej,
  • konsultacji z pracownikami i trenerami PNWM i przedstawicielami DBJR.

Informacje organizacyjne

Znajomości języka niemieckiego nie jest wymagana, seminarium będzie tłumaczone symultanicznie.

Giełda partnerów odbędzie się w schronisku młodzieżowym w Poczdamie-Babelsbergu. Zwrot kosztów podróży nastąpi w oparciu o wytyczne wspierania PNWM. Wysokość dofinansowania można obliczyć za pomocą kalkulatora kosztów podróży PNWM.

Zgłoszenia przyjmuje PNWM wyłącznie za pomocą formularza online do 10 września 2019 roku.