12 stycznia 2021

Seminarium online Mój pierwszy projekt eTwinning z Ambasadorem – Tajemnicza wyprawa do Netolandii – escape room

Krajowe Biuro Programu eTwinning zaprasza na bezpłatne seminarium online, które odbędzie się w dniach 8 – 10 lutego 2021 r. (trzy wieczorne spotkania).

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online na platformie eTwinning LIVE. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, zrealizować swój pierwszy projekt pt.: Tajemnicza wyprawa do Netolandii – escape room.

UWAGA!

Szkolenie oraz zawarte w nim treści opracowane zostały z myślą o nauczycielach edukacji wczesnoszkolnej.

Seminarium poprowadzi p. Małgorzata Woźniak – Ambasadorka i trenerka programu eTwinning w województwie  mazowieckim. Od wielu lat nauczycielka informatyki w Szkole Podstawowej w Mszczonowie. Swoją przygodę z eTwinningiem rozpoczęła w 2009 roku. Zrealizowała kilka projektów krajowych i międzynarodowych, za które otrzymała Krajowe i Międzynarodowe Odznaki Jakości. Jej pasją jest programowanie, którym stara się zarazić już najmłodszych uczniów. Bardzo bliskie są jej nowe technologie, z których codziennie korzysta w edukacji. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie.

Warunki udziału w seminarium:

  1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
    Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany: https://www.etwinning.net/pl/pub/preregister.cfm

Rejestracja przebiega w dwóch etapach: wstępnym i właściwym po odebraniu e-maila – dokończenie rejestracji.

  1. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
    W pierwszej kolejności przyjmowani będą nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.
  2. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia oraz rozpoczęcia projektu.
    Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do wspólnego projektu rejestrowanego przez prowadzącego seminarium ambasadora.

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Formularz zgłoszeniowy, program seminarium dostępne są na stronie: http://konferencje.frse.org.pl/register/12443/lang:pl .

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa dnia 31 stycznia 2021 o godzinie 23:59.