23 października 2020

Seminarium online Mój pierwszy projekt eTwinning z Ambasadorem „Językowe misiowanki”

Seminarium online Mój pierwszy projekt eTwinning z Ambasadorem:  „Językowe misiowanki”

Krajowe Biuro programu eTwinning zaprasza na bezpłatne seminarium online, które odbędzie się w dniach od 3 do 5 listopada 2020 r. (trzy wieczorne spotkania).

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online na platformie eTwinning LIVE. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli języka angielskiego pracujących w szkołach podstawowych (klasy I-VIII), którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, zrealizować swój pierwszy projekt. Omawiane podczas szkolenia narzędzia i metody pracy będą także przydatne w edukacji zdalnej.

UWAGA!

Szkolenie oraz zawarte w nim treści opracowane zostały z myślą o nauczycielach języka angielskiego pracujących w szkołach podstawowych (klasy I-VIII).

Seminarium poprowadzi  Monika Mojsiejonek – Ambasadorka programu eTwinning w województwie lubuskim. Nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaborze, wyróżnionej tytułem Europejskiej Szkoły eTwinning. W programie od 2011 roku. Koordynatorka wielu projektów, za które zdobywała Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości. Laureatka konkursu Nasz Projekt eTwinning w 20152017 i 2019 roku. Koordynowany przez nią projekt “Be a buddy, not a bully” zdobył nagrodę jako najlepszy projekt anglojęzyczny w Europejskim Konkursie eTwinning 2019 oraz European Language Label 2019. Z powodzeniem realizowała również projekty Erasmus+. W wolnym czasie najchętniej podróżuje oraz czyta literaturę angielską i amerykańską.

Warunki udziału w seminarium:

  1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
    Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany: https://www.etwinning.net/pl/pub/preregister.cfm Rejestracja przebiega w dwóch etapach: wstępnym i właściwym po odebraniu e-maila – dokończenie rejestracji.
  2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
    W pierwszej kolejności przyjmowani będą nauczyciele języka angielskiego pracujący z uczniami szkoły podstawowej (klasy I-VIII).
  3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia oraz rozpoczęcia projektu.


Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do wspólnego projektu rejestrowanego przez prowadzącego seminarium ambasadora.

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Formularz zgłoszeniowy, program seminarium dostępne są na stronie: http://konferencje.frse.org.pl/register/12428/lang:pl .

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa dnia 29 października 2020 r. o godzinie 23:59.