18 stycznia 2021

Seminarium online Mój pierwszy projekt eTwinning z Ambasadorem – Fiktive Familie

Krajowe Biuro Programu eTwinning zaprasza na bezpłatne seminarium online, które odbędzie się w dniach 8 – 10 lutego 2021 r. (trzy wieczorne spotkania).
Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online na platformie eTwinning LIVE. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli języka niemieckiego, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, zrealizować swój pierwszy projekt pt.: Fiktive Familie.

UWAGA!

Szkolenie oraz zawarte w nim treści opracowane zostały z myślą o nauczycielach języka niemieckiego.
Seminarium poprowadzi p. Katarzyna Drabarek Ambasadorka programu eTwinning w województwie mazowieckim. Nauczycielka języka angielskiego i niemieckiego w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 6 w Siedlcach. Aktywnie uczestniczy w programie eTwinning od 2016 roku. Zrealizowała szereg projektów wyróżnionych Krajową i Europejską Odznaką Jakości eTwinning. Obecnie koordynatorka dwóch projektów międzynarodowych Erasmus+ Akcja KA 229 „The Non-Formal and The Digital Classrooms for Inclusion” i “Shall we play a game?”. Współautorka bloga sieci współpracy nauczycieli Cyfrowy piórnik nauczyciela języka obcego. Autorka bloga o projektach eTwinning www.etwinningsp6.blogspot.com oraz z ćwiczeniami dla uczniów www.englishforsp6siedlce.blogspot.com. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla nauczycieli z zakresu stosowania i wdrażania TIK oraz programu eTwinning i pracy na Twinspace. Organizatorka DBI, Dnia eTwinning, Erasmus Days. Chętnie łączy naukę języka obcego z nauką kodowania. Corocznie bierze udział w inicjatywie CodeWeek oraz w ogólnopolskim programie „Uczymy Dzieci Programować” Edusense. W wyniku jej zaangażowania w 2019r. szkoła otrzymała odznakę Szkoła eTwinning. Chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem. Prelegentka na dorocznych konferencjach organizowanych przez Kuratorium Oświaty oraz MSCDN w Siedlcach z Okazji Europejskiego Dnia Języków prezentująca przykłady dobrych praktyk z realizacji projektów międzynarodowych eTwinning i Erasmus+. Autorka artykułu w „Meritum” – „Motywacja a TIK-anie, czyli jak radzić sobie w świecie „cyfrowych” uczniów na lekcjach języka angielskiego” w ramach cyklu „Dobra Praktyka”, w którym nawiązuje do realizacji projektów eTwinning.

Warunki udziału w seminarium:
1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany: : https://www.etwinning.net/pl/pub/preregister.cfm
Rejestracja przebiega w dwóch etapach: wstępnym i właściwym po odebraniu e-maila – dokończenie rejestracji.
2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności przyjmowani będą nauczyciele języka niemieckiego.
3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia oraz rozpoczęcia projektu.
Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do wspólnego projektu rejestrowanego przez prowadzącego seminarium ambasadora.

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).
Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.
Formularz zgłoszeniowy, program seminarium dostępne są na stronie: http://konferencje.frse.org.pl/projekt14/article/Program/lang:pl .

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa dnia 31 stycznia 2021 r. o godzinie 23:59.