15 grudnia 2017

Profilaktyka przez sztukę

IX edycja Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym „PROFORMA”.

IX edycja Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym „PROFORMA” odbyła się na scenie Teatru Pałacu Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach 12 grudnia 2017 r.
W konkursie udział wzięło 35 szkół z województwa śląskiego w dwóch kategoriach wiekowych. Gościem specjalnym była grupa teatralna oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. S. Szymańskiego w Zawierciu – Kolorowe kredki, która zaprezentowała spektakl pt. „Zgoda buduje – niezgoda rujnuje”.
„PROFORMA” to konkurs wojewody śląskiego i śląskiego kuratora oświaty realizowany w ramach programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka. W tegorocznej, dziewiątej edycji konkursu prezentowano formy teatralne oparte na budowaniu optymizmu i wiary w możliwość funkcjonowania społecznego bez agresji, przemocy oraz bez e-uzależnień. Przedstawienia przygotowane przez młodych aktorów oraz ich nauczycieli skłaniały do refleksji, wyzwoliły emocje, ale przede wszystkim pozwoliły innym uczniom wczuć się w problemy poruszane w czasie krótkiego spektaklu.