19 czerwca 2019

Praktyka cennym elementem kształcenia zawodowego – zaangażowanie grupy TAURON w rozwój szkolnictwa zawodowego

Praktyka cennym elementem kształcenia zawodowego – zaangażowanie grupy TAURON w rozwój szkolnictwa zawodowego

Celem szkół zawodowych i branżowych jest kształcenie młodych ludzi, którzy w przyszłości będą mogli podjąć konkretną pracę. Ważna przy tym jest nie tylko specjalistyczna wiedza teoretyczna, ale także umiejętności praktyczne. W ramach współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej rozwój szkolnictwa zawodowego wspiera grupa TAURON, która umożliwia uczniom naukę zawodu pod okiem wykwalifikowanych pracowników.

Współpraca między MEN a TAURONEM odbywa się w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). W ramach projektu kilkuset uczniów z 6 szkół mogło m.in. uczestniczyć w szkoleniach i ćwiczeniach specjalistycznych przeprowadzonych w rzeczywistych warunkach pracy czy w zajęciach praktycznych prowadzonych przez specjalistów zatrudnionych w grupie TAURON.

O szczegółach tej współpracy oraz rozwoju szkolnictwa zawodowego mówili 12 czerwca br. w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, śląski kurator oświaty Urszula Bauer oraz wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia Kamil Kamiński.

Więcej na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego:

http://www.katowice.uw.gov.pl/aktualnosci/praktyka-cennym-elementem-ksztalcenia-zawodowego#

 

Prezentacja z konferencji

 

 

Źródło tekstu i zdjęć: Śląski Urząd Wojewódzki