7 maja 2019

Polsko-niemiecki wieczór kulturalny „Mój sąsiad Polska, mój sąsiad Niemcy”


Masz od 18 do 26 lat? Słuchasz rapu, lubisz czytać, a może pasjonują Cię inne rzeczy?!

Ina i Jonas – wolontariusze Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży – zapraszają na polsko-niemiecki wieczór kulturalny i w ramach organizowanego przez siebie wieczoru kulturalnego udostępnią scenę kreatywnym i utalentowanym młodym ludziom, zapraszając do wzięcia w nim udziału wszystkich zainteresowanych!

Wydarzenie odbędzie się 14 czerwca od godz. 18.00 w Instytucie Goethego w Warszawie oraz 5 lipca od godz. 19.00 w Instytucie Polskim w Berlinie.

Czego można się spodziewać?

Wieczoru pełnego wrażeń, podczas którego wraz z innymi artystami będzie można zaprezentować własny utwór przed publicznością. PNWM chce nie tylko zorganizować dwa wieczory kulturalne, ale także stworzyć dla młodych ludzi przestrzeń do spotkania i wymiany oraz rozbudzić w nich zainteresowanie krajem sąsiedzkim, w myśl idei społeczeństw wolnych od uprzedzeń. Dlatego z pewnością będzie też czas na rozmowy o tym, co słychać i jak się żyje w Niemczech i Polsce.

Jak się zgłosić?

Zgłosić można się do 15 maja 2019 roku z klasycznym wierszem lub współczesnym performancem, utworem muzycznym lub satyrycznym, slamem poetyckim lub czymś zupełnie oryginalnym, wypełniając formularz online. Jedynym warunkiem jest, by utwór nawiązywał do tematu: „Mój sąsiad Polska, mój sąsiad Niemcy”.

Wybrane dzieła zostaną przedstawione podczas wieczoru kulturalnego w Warszawie. Dodatkowo autorów dwóch najlepszych PNWM zaprosi na swój koszt do występu w Berlinie. Będzie to okazja na zaprezentowanie swojej twórczości przed międzynarodową publicznością oraz odwiedzenie sąsiada za Odry.


Kontakt: Jonas Butkiewicz, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (biuro w Warszawie), tel.: +48 22 518 89 39, e-mail: wolontariusz@pnwm.org