3 czerwca 2020

Nauczanie z Europeaną „Latawce, Indianie, kodowanie i wakacje”

Krajowe Biuro Programu eTwinning zaprasza na bezpłatne webinarium NAUCZANIE Z EUROPEANĄ – Latawce, Indianie, kodowanie i wakacje. Tematyka webinarium obejmować będzie przedstawienie propozycji wykorzystania materiałów dostępnych na platformie Europeana Collections oraz prezentację ciekawych scenariuszy zajęć, przygotowanych przez nauczycieli uczestniczących w projekcie Europeana DSI-4, angażujących uczniów szkół podstawowych.


Scenariusze, wykorzystujące nowoczesne narzędzia TIK, zastosować można w nauczaniu różnych przedmiotów na poziomie szkoły podstawowej oraz projektach eTwinning.

Spotkanie poprowadzi p. Katarzyna Siwczak – ambasadorka eTwinning, ambasadorka Europeany na Polskę, nauczycielka języka angielskiego w IV Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Rybniku, laureatka Konkursu Nasz Projekt eTwinning 2019.

TERMIN: 15.06.2020 r. godz. 15:00
CZAS TRWANIA: 60 minut
MIEJSCE: eTwinning Live


Aby wziąć w nim udział wystarczy:

  1. Zalogować się już teraz na eTwinning LIVE i przejść do sekcji WYDARZENIA;
  2. Przy pomocy wyszukiwarki odnaleźć nadchodzące wydarzenie (wystarczy wpisać jego nazwę NAUCZANIE Z EUROPEANĄ – Latawce, Indianie, kodowanie i wakacje i otworzyć klikając w jego tytuł;
  3. Kliknąć DOŁĄCZ DO TEGO WYDARZENIA;
  4. W dniu Webinarium, (15.06.2020 r.), wejść do pokoju wideokonferencji. Pokój zostanie uruchomiony na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

Liczba miejsc ograniczona (100). Nagranie zostanie udostępnione tydzień po webinarium na kanale YouTube – eTwinning Polska.