10 listopada 2017

Krajowe seminarium kontaktowe eTwinning dla nauczycieli ze szkół specjalnych, z oddziałami integracyjnymi, szkół przyszpitalnych i sanatoryjnych

Biuro Programu eTwinning serdecznie zaprasza na Krajowe Seminarium Kontaktowe, które odbędzie się w dniach od 4 do 5 grudnia 2017r. w Warszawie. Seminarium adresowane jest do nauczycieli pracujących w szkołach przyszpitalnych, sanatoryjnych i specjalnych oraz z oddziałami integracyjnymi, którzy chcą rozpocząć realizację projektu eTwinning z drugą polską szkołą. Biuro programu zaprasza osoby bez doświadczenia w programie eTwinning.

Organizatorzy oczekują, że podczas seminarium uczestnicy przystąpią do nowego projektu eTwinning. Osoba zgłaszająca się do udziału w seminarium jest zobowiązana do dokonania dwóch działań:

  1. Rejestracja na seminarium – poprzez kliknięcie odnośnika Zarejestruj się na wydarzenie http://konferencje.frse.org.pl/CSPLWarszawa2017 i wypełnienie formularza na stronie: http://konferencje.frse.org.pl/CSPLWarszawa2017
  2. Założenie własnego konta w Programie eTwinning pod adresem:

https://www.etwinning.net/pl/pub/preregister.cfm (UWAGA: rejestracja wstępna, a potem właściwa po odebraniu e-maila).

Warunki rekrutacji:

– nauczyciel pracujący w szkole przyszpitalnej, sanatoryjnej, specjalnej oraz z oddziałami integracyjnymi;

– nauczyciel posiadający konto w programie eTwinning;

– nauczyciel bez projektów eTwinning;

– nauczyciel dowolnego przedmiotu;

– gotowość do rejestracji projektu i podjęcia współpracy.

 

Seminarium jest bezpłatne (nocleg i wyżywienie na koszt organizatora) i obejmuje zajęcia dwudniowe, które stanowią całość szkoleniową (4.12.2017 r. od godz. 11.00 do 19.00,  5.12.2017 r. od godz.8.30 do 14.00). Możliwy jest jedynie udział w całym szkoleniu zgodnie z programem.

Tematyka warsztatów:

  1. Programowanie i kodowanie bez komputera oraz proste aplikacje komputerowe – Jak w atrakcyjny sposób wprowadzić programowanie, kodowanie, myślenie komputacyjne?
  2. eTwinning Live – Platforma internetowa programu eTwinning do komunikacji z innymi nauczycielami.
  3. TwinSpace i wideokonferencje – Narzędzia internetowe programu eTwinning do realizacji projektu, komunikowania się z partnerami, w tym wideokonferencje.
  4. TIK w edukacji – Proste aplikacje internetowe przydatne podczas realizacji projektów edukacyjnych eTwinning, ale też zwiększające atrakcyjność prowadzonych lekcji.

 

Informacje organizacyjne:

Organizatorzy zapewniają udział w ciekawych warsztatach, materiały konferencyjne,                 a także opłacają wyżywienie podczas seminarium i nocleg w pokojach dwuosobowych w dniu 4 grudnia 2017 r. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą laptopa z możliwością podłączenia do sieci internetowej na kablu lub sieci WIFI.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 24 listopada 2017 r.

Rezygnacja z udziału w seminarium możliwa jest do 24 listopada 2017 r.  Uczestnicy rezygnujący po tym terminie zobowiązani będą do pokrycia kosztów zakwaterowania  i wyżywienia.