22 września 2020

Konsultacje tematyczne online w programie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży zaprasza na cotygodniowe konsultacje zdalne, podczas których odpowie na pytania organizatorów polsko-niemieckiej wymiany młodzieży – zarówno tych doświadczonych, jak i początkujących oraz przyszłych. Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jakie projekty dofinansowuje PNWM, o jaką dotację można się ubiegać lub jak złożyć wniosek online, PNWM zaprasza co wtorek!

Spektrum tematów

Podczas godzinnego spotkania z pracownikami PNWM osoby zainteresowane zorganizowaniem projektu wymiany będą mogły zapoznać się nie tylko z podstawowymi zasadami wnioskowania w PNWM, lecz także z tajnikami różnych programów dotacyjnych. Wybór tematu z poniższej listy należy do Państwa.

 

Wiedza, pytania i odpowiedzi

Konsultacje odbywają się w grupach. W pierwszej części spotkania wprowadzimy słuchaczy w temat, w drugim zaś etapie to uczestnicy będą mogli przejąć aktywną rolę i zadać nam nurtujące ich pytania. W końcu: kto pyta, nie błądzi!

 

Program konsultacji w języku polskim w październiku 2020 roku:

 

  • „3…2…1… Wymiana ON-line!” 6 października w godz. 16:00-17:00 (link do rejestracji)

Jak przenieść wymianę młodzieży do rzeczywistości wirtualnej? Czy można zintegrować międzynarodową grupę na Zoomie? Czy można zrobić coś razem, nie będąc w jednej przestrzeni, w jednym czasie? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania i wypróbować, jak to jest pracować w grupie zdalnie, zapraszamy na warsztat.

 

  • „Jak złożyć wniosek przez OASE?” 13 października w godz. 16:00-17:00 (link do rejestracji)

Podczas tego spotkania online zaprezentujemy, w jaki sposób zarejestrować się na portalu OASE oraz jak krok po kroku złożyć do PNWM wspólny wniosek o dofinansowanie projektu wymiany młodzieży.

 

  • „Co wspiera PNWM? O jaką dotację można się ubiegać?” 20 października w godz. 16:00-17:00 (link do rejestracji)

Spotkanie ma na celu zapoznanie z PNWM oraz przedstawienie różnorodnych form wsparcia projektów, od międzynarodowych spotkań młodzieży poprzez praktyki zawodowe, hospitacje aż po publikacje, wystawy, koncerty lub filmy.

 

  • „Możliwości wsparcia przez PNWM w czasie pandemii” 27 października w godz. 16:00-17:00 (link do rejestracji)

Podczas konsultacji przedstawimy możliwości finansowania wymian online oraz program dotacyjny PNWM „Zostańmy w kontakcie”, w ramach którego wspieramy projekty na podtrzymanie i rozwój wzajemnych kontaktów w czasie pandemii. Poinformujemy też o możliwości dofinansowania wymiany indywidualnej #2amongmillions dla byłych uczestników wymian.