11 stycznia 2021

Konsultacje tematyczne online w programie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

Na wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jakie projekty dofinansowuje PNWM, o jaką dotację można się ubiegać lub jak złożyć wniosek online, czekamy co wtorek! PNWM zaprasza na cotygodniowe konsultacje zdalne, podczas których odpowiemy na pytania organizatorów polsko-niemieckiej wymiany młodzieży – zarówno tych doświadczonych, jak i początkujących oraz przyszłych.

Spektrum tematów

Podczas godzinnego spotkania z pracownikami PNWM osoby zainteresowane zorganizowaniem projektu wymiany będą mogły zapoznać się nie tylko z podstawowymi zasadami wnioskowania w PNWM, lecz także z tajnikami różnych programów dotacyjnych. Wybór tematu z poniższej listy należy do Państwa.

Wiedza, pytania i odpowiedzi

Konsultacje odbywają się w grupach. W pierwszej części spotkania wprowadzimy słuchaczy w temat, w drugim zaś etapie to uczestnicy będą mogli przejąć aktywną rolę i zadać nam nurtujące ich pytania. W końcu: kto pyta, nie błądzi!

Program konsultacji w języku polskim w styczniu 2021 roku

  • „Co wspiera PNWM? O jaką dotację można się ubiegać? Możliwości wsparcia przez PNWM w czasie pandemii” – 19 stycznia 2021 roku w godzinach 16:00-17:45 (konsultacje te składają się z dwóch części, link do rejestracji)

Część 1. (16:00-16:45) ma na celu zapoznanie Państwa z PNWM oraz przedstawienie różnorodnych form wsparcia projektów – od międzynarodowych spotkań młodzieży, poprzez praktyki zawodowe, hospitacje aż po publikacje, wystawy, koncerty lub filmy.

Część 2. (17:00-17:45) skupi się na możliwości finansowania wymian online oraz prezentacji formy dofinansowania „Zostańmy w kontakcie”, w ramach której wspieramy projekty mające na celu podtrzymanie i rozwój wzajemnych kontaktów w czasie pandemii. Poinformujemy też o możliwości dofinansowania wymiany indywidualnej #2amongmillions dla byłych uczestników wymian.

 

  • „Jak złożyć wniosek przez OASE?” – 26 stycznia 2021 roku w godz. 16:00-17:00 (link do rejestracji)

Podczas tego spotkania online zaprezentujemy, w jaki sposób zarejestrować się na portalu OASE oraz jak krok po kroku złożyć do PNWM wspólny wniosek o dofinansowanie projektu wymiany młodzieży.