19 listopada 2020

konsultacje tematyczne on-line oferowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży w grudniu 2020r.

Na wszystkie osoby, które chcą się dowiedzieć, jakie projekty dofinansowuje PNWM, o jaką dotację można się ubiegać lub jak złożyć wniosek online, PNWM czeka co wtorek! PNWM zaprasza na konsultacje zdalne, podczas których odpowie na pytania organizatorów polsko-niemieckiej wymiany młodzieży – zarówno tych doświadczonych, jak i początkujących oraz przyszłych.

Spektrum tematów

Podczas godzinnego spotkania z pracownikami PNWM osoby zainteresowane zorganizowaniem projektu wymiany będą mogły zapoznać się nie tylko z podstawowymi zasadami wnioskowania w PNWM, lecz także z tajnikami różnych programów dotacyjnych. Wybór tematu z poniższej listy należy do Państwa.

Wiedza, pytania i odpowiedzi

Konsultacje odbywają się w grupach. W pierwszej części spotkania słuchacze zostaną wprowadzeni w temat, w drugim zaś etapie to uczestnicy będą mogli przejąć aktywną rolę i zadać nurtujące ich pytania. W końcu: kto pyta, nie błądzi!

Program konsultacji w języku polskim w grudniu 2020 roku

Podczas spotkania przedstawimy program dotacji „Zachować pamięć”, jego główne założenia, kryteria oraz sposób ubiegania się o dofinansowanie w roku 2021. Tematyka historyczna dotycząca okresu II wojny światowej i czasu narodowego socjalizmu połączona z wizytą w miejscach pamięci jest nieprzerwanie częścią lub tematem przewodnim wielu polsko-niemieckich spotkań młodzieży. Jej właśnie poświęcony jest program „Zachować pamięć”. Udzielimy informacji, jak w przyszłym roku przeprowadzić taki projekt – także online.

  •  „Eksperyment Wymiana” – wspólne odkrywanie, doświadczanie i badanie – 8 grudnia 2020 roku w godz. 16:00-17:00 (link do rejestracji)

Podczas spotkania poinformujemy o programie „Eksperyment Wymiana” – programie wspierania projektów o tematyce STE(A)M* podczas międzynarodowej wymiany młodzieży. Odpowiemy m.in. na pytania, kto, do kiedy i jak może zgłosić projekt oraz jakie projekty – także online – będzie wspierać PNWM w 2021 roku.

  • Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics (nauki ścisłe, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka)

Konsultacje online w języku niemieckim odbywają się co czwartek. Aby zapoznać się ze szczegółami, należy przejść na niemieckojęzyczną wersję artykułu.

Biura

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
ul. Alzacka 18
03-972 Warszawa

Deutsch-Polnisches Jugendwerk
Friedhofsgasse 2
14473 Potsdam