28 stycznia 2019

Konkurs wiedzy historycznej „Klasówka powstańcza 2019”

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach zaprasza do wzięcia udziału w czwartej edycji klasówki powstańczej, zaplanowanej na  20 marca 2019 roku, w 98. rocznicę plebiscytu na Górnym Śląsku, którego niekorzystny dla Polski wynik był jedną z bezpośrednich przyczyn wybuchu, w nocy z 2 na 3 maja 1921 roku,  III Powstania Śląskiego. Tegorocznym motywem przewodnim, w roku ustanowionym przez Sejm RP Rokiem Powstań Śląskich, jest ukazanie najistotniejszych zagadnień i wydarzeń I, II i III Powstania  Śląskiego, wszystkim podległym typom szkół.  W ubiegłorocznych edycjach klasówka cieszyła się dużym zainteresowaniem, mamy nadzieję, że również w tym roku szkolnym uczniowie z chęcią wezmą udział w konkursie.

Zgłaszanie uczniów do konkursu odbywa się online  za pomocą arkusza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej: https://sites.google.com/a/wombb.edu.pl/klasowka-powstancza/ w terminie do 8 marca 2019 roku.

Inne informacje o konkursie oraz jego regulamin dostępne są na stronie klasówki pod wskazanym wyżej linkiem.

Dodatkowych informacji na temat konkursu udzielają: Halina Bieda, Mariola Miklaszewska tel. 32 24 52 388 w. 108, e-mail: klasowka@mpsl.pl