13 września 2018

Konkurs umiejętności zawodowych EuroSkills – Budapeszt

W dniach 26-28 września 2018 w Budapeszcie odbędzie się prestiżowy konkurs umiejętności zawodowych o nazwie EuroSkills. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, która koordynuje przygotowania polskich zawodników, zaprasza Państwa do udziału w tym wydarzeniu w charakterze widzów. Reprezentanci Polski startują w branżach: florystyka, fryzjerstwo, gastronomia, mechatronika, murarstwo, tynkarstwo i systemy suchej zabudowy, ciesielstwo.


Polska strona z informacją o zawodnikach: www.frse.org.pl

Ich przygotowania relacjonowane są na stronie FRSE na Facebooku: pl-pl.facebook.com

Rywalizacja zawodników będzie odbywała się na oczach 100 tysięcy widzów niemalże ze wszystkich krajów Europy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Fundacja nie refunduje kosztów podróży i zakwaterowania widzów. Zachęcamy Państwa do odwiedzenia i obserwacji przebiegu konkursu EuroSkills, ponieważ zawody stanowią doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, promocji osiągnięć, a także nawiązywania kontaktów i budowania partnerstw edukacyjno-rynkowych.

Rejestracja gości: euroskills2018.com

Oficjalna strona konkursu: www.euroskills2018.com

EuroSkills to organizowane co dwa lata konkursy umiejętności zawodowych, w których uczestniczą uczniowie i młodzi absolwenci kształcenia zawodowego z całej Europy. Najbliższy konkurs w Budapeszcie obejmuje 37 konkurencji, w których będzie rywalizowało ze sobą blisko 600 osób. Przez 3 dni zawodnicy z kilkudziesięciu krajów będą mieli do wykonania skomplikowane i widowiskowe zadania praktyczne opracowane przez międzynarodowy zespół ekspertów i specjalistów z przemysłu. EuroSkills służą zachęcaniu młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promocji najnowszych rozwiązań w kształceniu i szkoleniu zawodowym. Konkursy EuroSkills cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i prestiżem wśród instytucji edukacyjnych i rynku pracy w Europie i na świecie.

Uczestnicząc w EuroSkills, zaznaczamy udział Polski w tym znaczącym projekcie europejskim, integrującym w wyjątkowy sposób kształcenie zawodowe i rynek pracy. Liczymy na Państwa zainteresowanie ideą EuroSkills i promocję konkursu w szkole oraz w środowisku lokalnym.

Kibicujmy naszej drużynie w Budapeszcie!