8 października 2019

Konferencja „Kompetencje przyszłości – odkryj swój talent!” w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych 2019

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza do udziału w konferencji „Kompetencje przyszłości – odkryj swój talent!” organizowanej w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych 2019. Wydarzenie odbędzie się w piątek 18 października 2019 roku w Warszawie w centrum konferencyjnym MsMermaid at The Tides przy ul. Wioślarskiej 8.

Konferencja „Kompetencje przyszłości – odkryj swój talent!” promuje kształcenie i szkolenia zawodowe, szczególnie z uwzględnieniem staży zagranicznych w Programie Erasmus+ lub PO WER, jako atrakcyjną ścieżkę edukacji i wstęp do satysfakcjonującej kariery.

W trakcie konferencji odbędą się debaty „Przyszłość to dziś! Future skills”, która będzie dotyczyła relacji między tworzeniem nowych możliwości zawodowych dla uczniów szkół technicznych i branżowych a wspieraniem rozwoju innowacyjnej gospodarki i umiejętnym angażowaniem potencjału młodego pokolenia oraz „Młodzi w zawodzie” z udziałem uczniów i absolwentów różnych form kształcenia branżowego i technicznego. Podczas wydarzenia będą prezentowane projekty międzynarodowe Erasmus+ i PO WER realizowane przez szkoły branżowe i techniczne. Odbędzie się także szereg spotkań i warsztatów, dotyczących m.in. udziału w międzynarodowych konkursach EuroSkills i WorldSkills. Program ramowy znajduje się w załączeniu.

Zaproszenie na konferencję kierowane jest do przedstawicieli władz, dyrekcji, nauczycieli i uczniów szkół branżowych i technicznych, a także przedsiębiorców, reprezentantów wyższych szkół zawodowych, innymi słowy do środowisk, które są zaangażowane w rozwój bądź popularyzację kształcenia i szkolenia zawodowego w Polsce.

Zapraszamy do rejestracji na stronie wydarzenia:

Załączniki

Zaproszenie na konferencję VET week 18102019
Data: 2019-10-08, rozmiar: 272 KB
Program VET Week 2019
Data: 2019-10-08, rozmiar: 494 KB