21 kwietnia 2020

Kampania prowadzona z okazji 100. rocznicy wybuchu powstań śląskich „To ziemia, na której rodzą się diamenty.” (św. Jan Paweł II) – zakończenie konkursów w ramach kampanii

W związku ze stanem epidemii w Polsce informujemy, że działania prowadzone przez Kuratorium Oświaty w Katowicach w roku szkolnym 2019/2020 w ramach Kampanii realizowanej z okazji 100. rocznicy wybuchu powstań śląskich To ziemia, na której rodzą się diamenty. (św. Jan Paweł II) zostają zakończone na obecnym etapie. Oznacza to, że uczniom – uczestnikom konkursów, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego (dot. konkursów dwuetapowych) oraz uczniom – uczestnikom, którzy nadesłali prace konkursowe do Kuratorium Oświaty w Katowicach (dot. konkursu jednoetapowego) przyznaje się  tytuł laureata trzeciego  miejsca.

1. 100 lat temu
na Śląsku
Konkurs fotograficzny na scenkę z czasów jednego z powstań śląskich w formie zdjęcia z udziałem uczniów Konkurs dwuetapowy
2. O Śląsku
po śląsku
Konkurs na gawędę w gwarze śląskiej o dniu
z życia dziecka/ucznia opowiedzianą przez autora
Konkurs dwuetapowy
3. Śląsk
to mój dom
Konkurs na plakat promujący Śląsk Konkurs dwuetapowy
4. Diament
śląskiej ziemi
Konkurs na reportaż literacki o najcenniejszym – według autora – skarbie Śląska Konkurs jednoetapowy

Dyplomy dla laureatów ww. konkursów zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Delegatur/Wydziału Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Wyniki Konkursu na najciekawszy scenariusz zajęć związanych z powstaniami śląskimi dla nauczycieli zostaną zamieszczone w kolejnym komunikacie.

 

W sprawie pytań proszę o kontakt telefoniczny pod numerem:

32 606 30 14 – wiz. Joanna Końska