3 września 2020

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021 z udziałem Śląskiej Kurator Oświaty

W województwie śląskim niemal wszystkie szkoły rozpoczęły nowy rok szkolny stacjonarnie.

Śląska Kurator Oświaty Urszula Bauer uczestniczyła w inauguracji roku szkolnego 2020/2021 w Liceum Ogólnokształcącym w Psarach w Gminie Woźniki. Uroczystość szkolna odbyła się z zachowaniem obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, z zachowaniem odpowiedniego dystansu społecznego. W sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klasy I i III, a także reprezentanci klas drugich.

Śląska Kurator Oświaty pogratulowała uczniom i nauczycielom dotychczasowych osiągnięć, w tym bardzo dobrych wyników egzaminu maturalnego, znacznie wyższych niż średnia krajowa oraz wzorcowej edukacji zdalnej w ostatnich miesiącach minionego roku szkolnego.

Podkreśliła również, że rok 2020 to rok wielu rocznic historycznych ważnych dla Polaków: 100.rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II, 100. Rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, 100-lecia trzeciego Powstania Śląskiego, 81. Rocznicy wybuchu II wojny światowej. 40. Rocznicy porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”.

– „Życzę Wam, aby wiedza o tych wydarzeniach budowała w Was poczucie dumy z dokonań poprzednich pokoleń, aby ta duma niosła Was ku ambitnym celom. Życzę też mądrej ciekawości i wyobraźni, którą będą podsycać Wasi nauczyciele” – powiedziała Urszula Bauer.

Śląskiej Kurator Oświaty towarzyszyła Dyrektor Delegatury Kuratorium w Częstochowie Alicja Janowska. W inauguracji brał również udział Burmistrz Woźnik Michał Aloszko.

Liceum Ogólnokształcące w Psarach jest małą szkołą- uczy się w nim 72 uczniów, co niewątpliwie jest dużym atutem i sprzyja przyjaznej, wręcz rodzinnej atmosferze – jak mówi dyrektor Jarosław Kacorzyk. Dyrektor życzył uczniom bezpiecznej nauki w tym wyjątkowym roku i wielu sukcesów.