25 stycznia 2019

II edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”

II edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”

Narodowe Centrum Kultury zaprasza do udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”, która  została właśnie ogłoszona i rozpoczął się nabór szkół.

Konkurs jest kontynuacją zeszłorocznej edycji, w której wzięło udział 300 szkół z całej Polski i odbywa się w ramach Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa” dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego ideą jest kształtowanie postaw patriotycznych uczniów i rozbudzanie  szacunku dla polskiej historii oraz symboli narodowych poprzez wspólne śpiewanie najważniejszych polskich pieśni narodowych.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w kwietniu i maju 2019 roku na terenie szkół w obecności dwuosobowego jury wydelegowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Wszelkie informacje o konkursie, regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Narodowego Centrum Kultury:

https://nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/konkurs-do-hymnu

Aby wziąć udział w tegorocznej edycji Konkursu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy

W konkursie może wziąć udział maksymalnie 300 szkół a o ich przyjęciu zdecyduje poprawne wypełnienie wniosku i kolejność zgłoszeń. Termin zgłoszeń upływa 8 lutego 2019 roku.

Terminy

Termin zgłaszania szkół do Konkursu: do 8 lutego 2019 r.

Ogłoszenie listy szkół zakwalifikowanych do udziału w Konkursie: do 13 lutego 2019 r.

Termin przesłuchań konkursowych: 1 kwietnia – 31 maja 2019 r.

Ogłoszenie wyników Konkursu: do 11 czerwca 2019 r.