3 kwietnia 2019

Finansoaktywni V edycja Programu Edukacyjnego Ministerstwa Finansów

Finansoaktywni

V edycja Programu Edukacyjnego Ministerstwa Finansów

Finansoaktywni to program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli organizowany przez Ministerstwo Finansów od pięciu lat.

Misja tegorocznej edycji programu brzmi: „Rozumiemy podatki” i ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie w codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest tak ważne. Ma uświadomić także, że podatki stanowią najważniejszą część dochodów państwa.

Program jest bezpłatny, a jego adresatami są uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych (szóstych, siódmych i ósmych klas) z całej Polski.

Wystarczy, że nauczyciele wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.finansoaktywni.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie). W ciągu kilku dni na adres szkoły zostanie przesłany zestaw bezpłatnych materiałów edukacyjnych, opracowanych przez grono specjalistów. Dostępnych jest 525 zestawów.

Zadanie konkursowe to stworzenie filmu „Tropem podatków w mojej okolicy”. W materiale, wykorzystując dowolną formę (reportaż, talk show, sonda uliczna, itp.), uczniowie mają za zadanie pokazać, jakie obszary finansowane z podatków są najważniejsze w ich otoczeniu i codziennym życiu oraz co dodatkowego zyskaliby, gdyby wszyscy płacili podatki. Zwycięży 10 zespołów, które przygotują najciekawsze filmy.

Regulamin oraz szczegółowe informacje na temat Programu znajdują się na stronie internetowej:

https://www.gov.pl/web/finanse/ministerstwo-finansow-zabiera-uczniow-na-kolejna-misje-edukacyjna

Szczegółowych informacji można zasięgnąć pod numerem telefonu – 664-904-605, e-mail: m.grzegolec@synertime.pl