9 września 2017

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych 2017

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych (European Vocational Skills Week) to inicjatywa Komisji Europejskiej, która w sposób szczególny adresowana jest do instytucji, działających w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe. Inicjatywa ma na celu promocję kształcenia i szkolenia zawodowego, poprzez zorganizowanie szeregu spotkań, których uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować przykłady dobrych praktyk, podzielić się innowacyjnymi pomysłami, a także przedstawić rozwiązania, wspierające współpracę przedsiębiorstw oraz instytucji z sektora VET.

Bieżąca – druga edycja odbędzie się w dniach od 20 do 24 listopada 2017 r., jednak działania organizowane przez Państwa mogą rozpocząć się już od 1 września 2017 r.

Podobnie jak w roku ubiegłym wydarzenia, które będą miały miejsce w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych, zostaną wypromowane w mediach społecznościowych, na stronach internetowych oraz w publikacjach Komisji Europejskiej. Jest to doskonała okazja, aby zainteresować swoimi działaniami zarówno społeczność lokalną, jak i międzynarodową – dzięki uczestnictwu w inicjatywie Komisji Europejskiej, instytucje o podobnym profilu będą miały sposobność do nawiązania kontaktu i wspólnego działania na rzecz rozwoju kształcenia i szkolenia zawodowego.

Istnieje bardzo wiele możliwości promocji sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe. Mogą być to m.in.: dni otwarte w szkołach, sesje z ekspertami sektora VET, konkursy z nagrodami, prelekcje, warsztaty, spotkania z politykami i przedstawicielami władz lokalnych oraz wiele innych. Więcej przykładów możliwych działań oraz informacji na temat Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych 2017 znajduje się na stronie internetowej KE.

Rejestracja wydarzeń w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy.

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tej szczególnej inicjatywie.

Załączniki

Przewodnik o ETUZ
Data: 2017-09-09, rozmiar: 907 KB
Ulotka nt. ETUZ
Data: 2017-09-09, rozmiar: 2 MB