11 maja 2020

#ErasmusDays 2020 czas… START!

4 edycja #ErasmusDays wystartowała 9 maja – w Dniu Europy.  Tego dnia celebrujemy kluczowe europejskie wartości, których program Erasmus+ jest doskonałym przykładem!

W tym roku skupiamy się przede wszystkim na takich tematach jak:

 • Nauczanie zdalne,
 • Ekologia,
 • Zdrowie,
 • Solidarność,
 • Włączenie społeczne,
 • Sport.

Ze względu na aktualnie panującą sytuację Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zachęca Was do przeniesienia aktywności do… sieci! Działajcie w mediach społecznościowych, nagrywajcie filmy, organizujcie wystawy online i korzystajcie z interaktywnych platform!

Zarejestrujcie swoje wydarzenia na: https://www.erasmusdays.eu/organize-event/

Więcej informacji znajdziecie na stronach wydarzenia.

 

Czym jest #ErasmusDays?

#ErasmusDays jest inicjatywą mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+.

Przez 3 dni, 15-17 października 2020 r., na terenie całego świata (!) będą organizowane spotkania, wystawy oraz debaty, w trakcie których będzie można posłuchać (lub samemu opowiedzieć) o efektach projektów Erasmus+. Podczas tegorocznej edycji #ErasmusDays zachęcamy Was w szczególności do wykorzystania narzędzi online! Webinaria, wydarzenia na FB, akcje na Instagramie – to tylko niektóre z propozycji!

W trakcie wydarzenia każdy będzie mógł bliżej zapoznać się z praktyczną stroną funkcjonowania Programu Erasmus+, odkryć kolejne obszary aktywności znajdujące się w szerokim spektrum jego oddziaływania.

#ErasmusDays to doskonała okazja do przekonania się, jak za pomocą środków pochodzących z Programu można kreować szereg inicjatyw kształtujących nowe możliwości rozwojowe i edukacyjne zarówno w społeczności lokalnej, zawodowej, ale także – międzynarodowej.

W zeszłym roku, podczas 3. edycji #ErasmusDays, odbyło się 3995 wydarzeń na terenie 53 krajów! Poprzez social media udało dotrzeć się do… prawie 40 milionów osób!

Mamy nadzieję, że z Waszą pomocą 4. edycja #ErasmusDays będzie miała jeszcze większy zasięg.

Jak dołączyć do 4. edycji #ErasmusDays?

To bardzo proste!

 1. Zaplanuj dowolne wydarzenie związane z upowszechnianiem i podsumowaniem rezultatów programu Erasmus+ w dniach 15-17 października 20120 r.. Może to być: spotkanie lub debata online, cyfrowa wystawa, wirtualna wycieczka po mieście, wspólne czytanie lub zajęcia kulinarne za pośrednictwem internetu! #ErasmusDays nie narzuca sztywnych ram. W tym roku zachęcamy wszystkich do przeniesienia aktywności do sieci!
 2. Jeśli Twój projekt realizowany w ramach programu Erasmus+ właśnie trwa, nie przegap okazji i świętuj razem z nami #ErasmusDays bez względu na to, w której części świata się znajdujesz! Pokaż efekty swojej pracy i zachęć innych do działania!
 3. Zarejestruj swoje wydarzenie na: https://www.erasmusdays.eu/organize-event/
 4. Zadbaj o promocję swojego wydarzenia – pobierz grafiki i wykorzystaj je w swoich social mediach i na stronach www. Pamiętaj, aby używać hashtagu – #ErasmusDays i #ErasmusDaysPoland
 5. W trakcie trwanie eventu nie zapomnij robić zdjęć. Będzie to dla nas super pamiątka!
 6. Po wydarzeniu – prześlij nam zdjęcia i kilka zdań o tym, co się działo!

 

Kontakt FRSE:

Daria Bielicka, email: dbielicka@frse.org.pl, tel: 22 46 31 577.