23 maja 2018

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Wodzisławiu Śląskim po raz kolejny wspierają żołnierzy w Afganistanie

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Wodzisławiu Śląskim po raz kolejny wsparli polskich żołnierzy przebywających na misji w Afganistanie. Z okazji świąt wielkanocnych, w ramach przeprowadzonej w szkole na początku marca akcji „Kartka dla misjonarza”, wykonali samodzielnie kartki wielkanocne, które opatrzyli szczerymi życzeniami. Ponadto dzieci wykonały piękne ozdoby wielkanocne, do których dołączyły osobiste pamiątki: zdjęcia, płyty CD, porady zdrowotne, przepisy na świąteczne potrawy… Wszystkie kartki i dekoracje za pośrednictwem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rybniku zostały wysłane do Warszawy, a stamtąd trafiły do bazy Bagram oraz Gamberi w Afganistanie. Za ten symbol pamięci podziękował dowódca VII zm. PKW Afganistan RSM, pułkownik Grzegorz Potrzuski, pisząc: Słowa nie potrafią wyrazić wdzięczności za ogrom serca otrzymanego od Was.

Do pięknych dyplomów, które otrzymali również uczniowie wyróżnieni za najciekawsze prace, zostały dołączone pamiątkowe zdjęcia z uroczystego spotkania wielkanocnego żołnierzy z Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Andrzejem Dudą, Ministrem Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem oraz innymi przedstawicielami polskiego rządu, którzy w dniu 26 kwietnia odwiedzili bazę Bagram w Afganistanie. Okazało się, że prace uczniów zostały wyeksponowane przez żołnierzy i posłużyły do udekorowania świetlicy na terenie bazy, w której odbywała się uroczystość.

Prezydent Andrzej Duda oraz inni przedstawiciele władz państwowych i wojskowych mieli okazję się z nimi zapoznać, co widać na przekazanych nam zdjęciach. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie od żołnierzy, Prezydent docenił inicjatywę szkoły, podkreślając, że jest to piękny wyraz uznania dzieci i młodzieży dla trudnej i odpowiedzialnej służby misjonarzy.

Serdeczne podziękowania oraz pamiątkowe zdjęcie przekazali również żołnierze z Gamberi, do których trafiła część kartek z życzeniami. Podziękowania i dyplomy zostały przekazane uczniom podczas szkolnego apelu, a z pamiątkowych zdjęć przygotowano szkolną wystawę pod hasłem: „Rok dla Niepodległej. Uczniowie – Żołnierzom. Żołnierze – Uczniom”.