18 maja 2018

Finał konkursu Odzyskanie przez Polskę niepodległości w wierszu, pieśni i piosence

17 maja 2018 r. w Miejskim Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach odbył się finał konkursu Odzyskanie przez Polskę niepodległości w wierszu, pieśni i piosence. Konkurs został zorganizowany przez Śląskiego Kuratora Oświaty dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy – recytatorzy i zespoły wokalne – wystąpili w trzech kategoriach wiekowych.


Komisja konkursowa dokonała oceny prezentacji uczestników i postanowiła przyznać:

  • w I kategorii wiekowej

– recytacja:

I miejsce – Marcin Peteja – Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu
II miejsce – Emilia Kiraga – Szkoła Podstawowa nr 24 im. Powstanców Śląskich w Rudzie Śląskiej
III miejsce – Franciszek Kozieł – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przybędzy

– kategoria wokalna:

I miejsce – Zespół Wokalny „Triola” – Szkoła Podstawowa nr 36 im. Narodów Zjednoczonej Europy w Tychach
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – Zespół „Groniczki”- Szkoła Podstawowa w Wilkowicach

  • w II kategorii wiekowej

– recytacja:

I miejsce – Maria Zagała – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 im. Noblistów Polskich w Gliwicach
II miejsce – Maciej Leksy – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Tworogu
III miejsce – Aleksandra Kaproń – Szkoła Podstawowa w Pradłach

– kategoria wokalna:

I miejsce – Zespół La Musica Mia – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubojnie
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Kroczycach
III miejsce – Zespół wokalny „Bez zapowiedzi”- Szkołą Podstawowa nr 33 im. Stanisława Ligonia w Katowicach
wyróżnienie: Szkoła Podstawowa w Paniówkach

  • w III kategorii wiekowej:

– recytacja:

I miejsce – Jakub Żółtaszek – Zespół Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach
II miejsce – Szymon Balcerzak – Zespół Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku
III miejsce – ex aequo
Wiktoria Januszko –III Liceum Ogólnokształcące im. S. Batorego w Chorzowie
Wiktoria WiatrowskaV liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Struga w Gliwicach
Eleonora Gallino – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej

– kategoria wokalna:

I miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pewli Wielkiej
II miejsce – ex aequo
IV Liceum Ogólnokształcące w Rybniku,
Szkoła Podstawowa w Tworogu
III miejsce – Zespół „Tutti” – Młodzieżowy Dom Kultury im. Rodu Artystów Kossaków/Zespół Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach.

Gratulujemy uczestnikom konkursu wysokiego poziomu prezentacji artystycznych.

Wręczenie nagród odbędzie się 19 czerwca 2018 r. w Sali Marmurowej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.