30 kwietnia 2018

Nowa pracownia samochodowa w CKPiZ w Zabrzu

W Centrum Kształcenia Praktycznego w Zabrzu 26 kwietnia 2018 r. otwarto nową pracownię samochodową pod patronatem TOYOTY. Do grona pracodawców współpracujących z zabrzańskimi szkołami zawodowymi dołączył Toyota JA-NO-WAN z Zabrza.

Otwarcie pracowni odbyło się po zakończeniu konferencji „Nowa jakość kształcenia zawodowego”, w trakcie której pokazano film „Hala Nowych Technologii HASS…”, pokazujący  szeroki kontekst zmian i przeobrażeń, jakim w ostatnich latach podlega Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu.

Pracownia będzie funkcjonować w Hali Nowych Technologii w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu. Już w dniu otwarcia uczniowie mieli okazję zasiąść za kierownicą tego nowoczesnego samochodu.

Wykład inauguracyjny na konferencji „Rozwój nauki i nowoczesnych technologii” wygłosił Prorektor Politechniki Śląskiej prof. Janusz Kotowicz.

W trakcie panelu dyskusyjnego wykazano, że efektywne i wydajne szkolnictwo zawodowe jest kluczowym elementem nowoczesnej gospodarki. O kształceniu dla potrzeb rynku pracy dyskutowali:

  • Prezes Zabrzańskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Gabriela Chojnacka-Pudlo
  • Kierownik Działu Rozwoju Pracowników i Komunikacji Mostostal Zabrze –Aleksandra Brzoza
  • Przedstawiciel firmy HASS Bertold Czogała
  • Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego Ryszard Gruca.