24 maja 2018

Szkolenie dla nauczycieli „Jak pracować z podręcznikiem do języka mniejszości narodowej NIKO” w Rybniku

Kuratorium Oświaty w Katowicach informuje o bezpłatnych szkoleniach dla nauczycieli języka mniejszości narodowej i własnej historii i kultury, organizowanych w ramach Programu Niwki. Szkolenia finansowane są ze środków Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec oraz Samorządów Województwa Opolskiego i Śląskiego.

Szczególnie zachęcamy Państwa do udziału w szkoleniu  dla nauczycieli języka niemieckiego w edukacji wczesnoszkolnej: „Jak pracować z podręcznikiem do języka mniejszości narodowej NIKO oraz programem nauczania dla I etapu edukacji?”, adresowanym do placówek, które zamówiły podręcznik do nauczania języka mniejszości narodowej „Niko”. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma od Wydawnictwa LektorKlett Sp. z o.o. podręcznik Niko2, torbę, notes i długopis. Szkolenie jest bezpłatne.

 

Termin: 4.06.2018 r., godz. 14.30-18.30;

 

Miejsce: Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej „WOM” w Rybniku;

Osoba prowadząca warsztaty: Katarzyna Król – współautorka programu nauczania języka mniejszości narodowej dla klas I-III.

Program:

  1. Program nauczania – bolączka nauczyciela, czy skarbnica wiedzy. Przybliżenie nauczycielom sposobów wykorzystania programu nauczania języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej w tworzeniu warsztatu pracy nauczyciela. Wykorzystanie programu do pracy z podręcznikiem Niko 1.
  2. Zarządzanie klasą na lekcjach języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej z wykorzystaniem podręcznika Niko. Aranżowanie klasy i toku lekcji z uwzględnianie stylów uczenia się. Zapoznanie się z przykładowymi scenariuszami lekcji zawierającymi indywidualizację pracy z uczniem.
  3. Zintegrowane nauczanie języka niemieckiego z wykorzystaniem autentycznych tekstów.

Wykorzystywanie na lekcjach języka autentycznych tekstów na podstawie Internetu, bajek z YouTube i teatrzyku Kamishibai do rozbudowania tematyki zawartej w podręczniku Niko.

Szczegóły i karta zgłoszenia: (04.06.2018 RODNiIP WOM Rybnik).

 

Aktualne terminy szkoleń i linki do karty zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej: http://niwki.rcre.opolskie.pl/k/index.php/oferta-programu-niwki .