24 kwietnia 2020

Platforma ClassFlow pt: „ Dotykalscy – monitor w klasie

Platforma ClassFlow to bezpłatne narzędzie, które wspomaga każdego nauczyciela prowadzącego zajęcia i chcącego urozmaicić proces nauczania. Platforma jest w języku polskim. Zasoby na platformie – takie jak np. lekcje, kartkówki czy testy – można tworzyć samemu w ciekawy sposób, zachęcający uczestników do pracy.

Można także skorzystać z materiałów umieszczonych nieodpłatnie przez innych nauczycieli, a znajdujących się na ClassFlow. Nauczyciel ma tu m. in. możliwość zarejestrowania siebie, swoich klas, włączając w nie konkretnych uczniów, a docelowo dostarczać swoje materiały lekcyjne, quizy i testy zdalnie na ekrany urządzeń swoich uczniów do wybranej klasy, klas, czy grup uczniów.

 

Więcej informacji na stronach Facebook, Twitter  i w webinarach.

Wszystkie kanały posiadają taką samą nazwę „Dotykalscy – monitor w klasie”.

Firma oferuje również bezpłatne webinary, które wspomogą i wyjaśnią trudniejsze zagadnienia. Odbywać się one będą co dwa tygodnie o godz. 18:00 naprzemiennie o ClassFlow i ActivInspire. Pierwszy z nich już 5 maja (ClassFlow), następny 19 maja (ActivInspire). Zaplanowane są również dwa kolejne: 2 czerwca (CF) i 16 czerwca (AI). Każdy z nich potrwa 60 minut. Wszystkie webinary są zaplanowane tak, aby każdy chętny mógł z nich skorzystać.

Więcej informacji:

  1. https://classflow.com/pl/

https://prod.classflow.pl/classflow/#!/register